Protiepidemická opatření způsobila, že 41. ročník Jarního putování okolím Lovoše se konal až po dvouleté přestávce. Předpověď počasí a víra, že po odmlce bude řada turistů ráda za výlet rozkvetlým Středohořím, naladily pořadatele k optimismu. Posílili proto autobusovou přepravu na Paškapole a chatu, ve které právě probíhá rekonstrukce, připravili spolu s nájemci na nápor turistů. Na děti čekalo překvapení, koutek se soutěžemi v sedle Lovoše, kde si mladí turisté mohli vyzkoušet své znalosti a obratnost. Již tradičně byl jiný pamětní list, tentokrát připomněl 130. výročí chaty na Lovoši. V cíli dostal každý za odměnu diplom a „Supersušenku“ od EMCA
Kolem šesté ranní si v restauraci Sauna začali pořadatelé připravovat nezbytné věci ke zdaru akce - napnout poutač, nalepit mapy, připravit stolky pro registraci účastníků. Část týmu po osmé hodině vystoupala do sedla připravit soutěže pro děti a část do cíle na vrcholu Lovoše psát diplomy. Když přijely autobusy (Robus, Soldát), které zajišťovaly přepravu ke startu na Paškopole, bylo již vše nachystáno.
 
Přes 300 účastníků (včetně 44 přátel z družebního Coswigu) vyrazilo na trasy v rozkvetlém Středohoří. Nejvíce, 83 pochodníků, si tentokrát vybralo dvanáctku z Paškapole kolem studánky. Nejkratší trasu z  Velemína Opárenským údolím (7-kilometrovou) absolvovalo celkem 67 turistů. Na královnu Středohoří Milešovku vystoupalo po trase 16-km 73 účastníků. Na dvacítce obdivovalo rozkvetlou Portu Bohemiku 24 turistů. Trasu přes Milešovku a kolem Páleče (25 km) absolvovalo 9 turistů a 33 km šla pouze šestice.  Na padesátku z Lovosic vyrazil dva odvážlivci, zato v rekordním čase necelých 6 hodin. Stejně tak si pouze dva odvážlivci vybrali cyklotrasu.    
 
Letošnímu ročníku vévodili po dlouhé době muži (134), byť s nepatrnou převahou proti 132 ženám.  Pořadatele také potěšilo 61 dětí mladších patnácti let.
 
Výbor KČT děkuje všem čtyřiadvaceti pořadatelům včetně členů TOM za zajištění akce, manželům Černohorským a nájemci chaty, společnosti Hory a kopce s.r.o. za perfektní zázemí.