Ukončení sezóny 2023

Tradiční zakončení turistické sezóny KČT Lovosice se konalo v sobotu 4. listopadu 2023. V sále "Staré radnice" se sešlo 47 členů Klubu, aby se spolu podívali na turistický kalendář v uplynulém roce. Hlavním referát přednesl předseda Miloš Vodička. V úvodní části shrnul nejdůležitější akce roku a poděkoval pořadatelům akcí z celostátního kalendáře – Novoroční výstup na Lovoš a Jarní putování okolím Lovoše. S velkým ohlasem se setkala květnová expedice k třístému výročí významného českého architekta Jana Blažeje Santini-Aichela.

Memoriál Jaroslava Rősslera

V neděli 22. října 2023 uplynulo již 6 let od úmrtí pana Jaroslava Rősslera, který zemřel v Mělníku po krátké nemoci ve věku 80 let. V rámci tradičních středečních výletů se proto ve středu 18. října 2023 uskutečnil 1. ročník Memoriálu Jaroslava Rősslera. 

Podzimní výlet na kolech do Ráje

Ve dnech 6. - 8. října 2023 se sedmnáct cykloturistů lovosického KČT setkalo v penzionu Raj nedaleko Blíževedel u České Lípy. Hned v pátek odpoledne osedlali své oře a vydali se k poutnímu místu Kalvárie nedaleko Ostrého. U bohužel zavřeného penzionu jsme nechali své stroje a po malované Křížové cestě se vydali ke kapličkám. Byl od nich nádherný výhled do úštěcké kotliny. Zajímavostí u kapliček je „Koncertní udělátko“, na kterém si návštěvníci mohou přehrát jednu z dvaceti skladeb. Na cestě zpět jsme se občerstvili ve Skalici. Do Litic vedla cyklotrasa po lesní cestě, která však byla dosti poničená. Po ujetých dvaceti kilometrech nám pivo opravdu chutnalo.

HZS cvičil zásah na vrcholu Lovoše

V pondělí 9.10.2023 proběhlo na vrcholu Lovoše cvičení Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje (HZS ČR). Akci koordinovala stanice HZS Lovosice, která ji zaměřila na zvládání požáru v obtížných terénních podmínkách a jako cíl proto po dohodě s KČT Lovosice zvolila zásah na vrcholu Lovoše.

První etapa revitalizace turistické chaty se chýlí ke konci (video)

Počátkem roku 2023 byl u turistické chaty na vrcholu Lovoše zahájen zkušební provoz čističky odpadních vod.

Kalendář KČT 2023 – cestopisná přednáška

V úterý 7. března 2023 se členové KČT Lovosice zúčastnili zajímavé besedy, kterou pořádala Městská knihovna Lovosice. Beseda se nevěnovala obvyklým turistickým cílům, ale tentokrát byla orientovaná na Lovosice.

Lovosičtí turisté hodnotili

V sobotu 4. února 2023 se sešlo v sále Kulturního centra na výroční schůzi 64 členů Klubu českých turistů Lovosice. Pořadatelé nejprve přivítali hosty, starostu Lovosic ing. Vojtěcha Krejčího a za nájemce chaty Ondřeje Miřejovského. Paní Milena Šiklová pak předala manželům Zalabákovým jménem Ústeckého oblastního výboru KČT vyznamenání za dlouholetou aktivní práci v turistice.

Novoroční výstup na Lovoš 2023

Tradice novoročních výstupů na Lovoš byla zahájena dne 1. ledna 1979, kdy se na vrcholu sešla parta nadšenců, kteří se v letech 1977 a 1978 podíleli na obnově zchátralé vrcholové chaty. Kovidové roky zavinily, že historie Novoročního výstupu je v kalendáři akcí lovosického Klubu českých turistů o něco kratší, letos po třiačtyřicáté.

Lovosická vánočka aneb O měšec zlého správce 2022

V sobotu 3.12.2022 se konal 30. ročník akce Lovosická vánočka. Akce se zúčastnilo 112 účastníků v 17 skupinách, z celého Ústeckého kraje. Start byl tradičně na lovosickém náměstí. Trasa vedla přes Lhotku, Dvě lípy do sedla mezi Kybičkou a Lovošem a odtud na vrchol, kde v chatě byl cíl. Po cestě se plnili různé soutěže. Celá akce byla zaměřena na staré pověsti.

Vzpomínkový pochod Jaroslava Rősslera

V sobotu 22. října 2022 uplynulo 5 let od úmrtí pana Jaroslava Rősslera, který zemřel v Mělníku po krátké nemoci ve věku 80 let. V rámci tradičních středečních výletů se proto ve středu 26. října 2022 uskutečnil vzpomínkový pochod na jeho památku. Právě před 5 lety, dne 18. října 2017, se uskutečnil podobný výlet, který byl však pro pana Rősslera poslední. A proto, jako vzpomínku na něj, byl uskutečněn tento výlet.