Pro Klub českých turistů Lovosice znamená každoročně poslední sobota v dubnu plné nasazení. Výjimkou byly roky 2020 a 2021, ve kterých kvůli protiepidemickým opatřením se akce nemohla uskutečnit. Pro letošní 41. ročník připravil tým organizátorů několik novinek. Místo startu tras (kromě 7 a 50 km) je na Paškapoli, kam účastníky odvezou autobusy od registrace u restaurace Sauna v Přívozní ulici. Na trati pochodu je v sedle Lovoše přichystáno krátké zastavení pro děti. Zde si mladí turisté mohou vyzkoušet své znalosti a obratnost. Organizátoři doufají v toleranci sv. Petra, ale vítězi určitě budou všichni, kteří se budou řídit starým heslem turistů „Není v přírodě špatného počasí, je jen špatné turistovo oblečení“.
 
Pořadatelé očekávají po létech půstu bohatou  účast. Nejvíce jich zřejmě absolvuje tradiční 7-kilometrovou trasu z Velemína údolím Milešovského potoka. Dvanáctka je zavede z Paškapole kolem studánky pod Milešovkou. Trasa 16 km je náročnější, neboť účastníky čeká výstup na královnu Středohoří Milešovku. Asi nejkrásnější trasa bude dvacítka, na ní budou turisté obdivovat rozkvetlý kaňon Labe Portu Bohemiku. Delší trasy, 25 km trasu kolem Páleče, 33 km přes Lukov jsou opravdu jen pro sportovce nejen délkou, ale i převýšením. Padesátka startuje z Lovosic už krátce po sedmé hodině. Navrhované cyklotrasy tvoří jen doplněk akce.
 
Trasy jsou vedeny v naprosté většině po značených turistických cestách. Budete se pohybovat v chráněné krajinné oblasti České středohoří, dodržujte její návštěvní řád. Účast je na vlastní nebezpečí.
 
V cíli na vrcholu Lovoše účastníci obdrží pamětní list, který tentokrát připomíná 130. výročí otevření chaty na vrcholu Lovoše. V chatě se mohou občerstvit přesto, že chata v současné době prochází rekonstrukcí.
 
Kilometráž u pěších tras nezahrnuje vzdálenost z  cíle do Lovosic.
 
Podrobnější informace naleznete v příloze.